ایجاد چال خنده با عمل جراحی

image_13921114203893

چال گونه می تواند زیبایی کلی طرح لبخند شما را بهبود بخشد، جالب اینجاست که در بسیاری از فرهنگ ها فرو رفتگی روی لپ هنگام خندیدن نشانه وجود خوش شانسی می باشد. عمل چال گونه در دهه اخیر مخاطبین و طرفداران بسیاری داشته است.عمل جراحی ایجاد چال خنده یا دیمپل پلاستی در صورت انجام شدن توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی و دارای تجربه در این نوع عمل جراحی می تواند ساده و مطمئن این ویژگی را در صورت شما ایجاد کند. در کلینیک دکتر مهدوی نیا امکان انجام عمل جراحی چال گونه در طول ۲۰ تا ۳۰ دقیقه وجود دارد و این عمل جراحی با استفاده از مواد بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار در طول عمل زیبایی درد و ناراحتی احساس نکند. سطح زیر پوست به لایه های عمیق تر بافت نرم موجود در گونه متصل می شود و در نتیجه  یک فرو رفتگی در هنگام لبخند زدن در گونه ایجاد می شود. بسیاری از افراد با یک چال خنده به صورت مادر زادی در هر دو طرف صورت متولد می شوند. با این وجود بسیاری از افراد نیز فقط با یک چال خنده به دنیا می آیند.

عمل جراحی چال خنده از یک تکنیک جالب برای ایجاد چال خنده های دارای ظاهر طبیعی بر روی گونه به صورت ایمن و با امکان دستیابی به نتایج قابل پیش بینی استفاده می کند. در طول جلسه مشاوره برای انجام این عمل جراحی، متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا زمان لازم برای توضیح جزئیات  و اطلاعات لازم درباره این درمان را در اختیار شما قرار می دهند. در این زمان شما می توانید سایر سوالات خود را نیز با متخصصان ما مطرح کنید و اطلاعات لازم درمورد نحوه آماده شدن برای این عمل جراحی را دریافت نمایید.

مشاوره

جلسه مشاوره اولیه با پزشک مربوطه تقریباً به یک ساعت زمان نیاز دارد. این روش درمانی را می توان در همان روز انجام مشاوره استفاده کرد و این شرایط بطور خاص برای افرادی مناسب است که برای این درمان از شهر محل سکونت خود خارج شده باشند.

مهمترین مرحله ابتدایی در انجام مشاوره تصمیم گیری درباره محل ایجاد چال لپ است. در این کلینیک ما از نرم افزارهای شبیه سازی کامپیوتری در طول جلسه مشاوره برای ایجاد یک تصویر مجازی از نحوه اصلاح لبخند و ظاهر شما با اضافه شدن چال گونه بر روی صورت استفاده می کنیم. در طول این فرآیند، این نرم افزار به شما کمک می کند درباره محل مناسب چال خنده بر روی صورت خود تصمیم بگیرید. برای اکثر بیماران، این محل نزدیک به نقطه ای بر روی گونه است که محل تقاطع خط فرضی کشیده شده از لبه خارجی چشم و ادامه خط بین دو لب هنگام لبخند زدن است. به هر حال امکان اصلاح این محل در صورت نیاز بر اساس درخواست های شخصی شما وجود دارد. چال گونه می تواند از نظر اندازه، ظاهر و عمق دستکاری و سفارشی شود. برای مثال، بعضی بیماران به دنبال چال خنده های عمیق تر هستند که ظاهر عمودی تر دارند، در حالی که سایرین ممکن است ترجیح دهند از چال خنده های سطحی تر استفاده کند که گردی بیشتری دارند. در نهایت می توان از تصاویر مخصوص کامپیوتری برای تعیین محل دقیق چال خنده و عمق آن در طول عمل جراحی استفاده کرد.

علاوه بر این در این کلینیک یک معاینه کامل از وضعیت سلامتی بیمار انجام می شود و سابقه جراحی های وی بطور کامل بررسی می گردد. این مرحله شامل بررسی مشکلات سلامتی فعلی بیمار، داروهای مورد استفاده و واکنش های آلرژیک است. علاوه بر این در این زمان یک معاینه دقیق از داخل و خارج گونه انجام می شود تا به این ترتیب وضعیت آناتومی منحصر به فرد شما در این ناحیه از بدن مشخص شود.

متخصصان مراکز زیبایی در ادامه از شما می خواهند مصرف بعضی داروهای خاص همچون آسپیرین، مورتین، آدویل، ایبوپروفن، آلیو، یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئید را برای حداقل ۷ روز پس از عمل جراحی متوقف کنید، زیرا مصرف این داروها می توانند باعث رقیق شدن خون شما شوند. علاوه بر این، ممکن است به شما توصیه شود بلافاصله پس از عمل جراحی از مکمل های گیاهی مثل آرنیکا مونتانا استفاده کنید تا به این ترتیب میزان کبودی صورت شما حداقل شده و دوره ریکاوری تسریع گردد.

عمل جراحی

اولین مرحله در انجام عمل زیبایی چال گونه تعیین موقعیت دقیق فرورفتگی روی لپ شما بر اساس عکس های کامپیوتری گرفته شده است. پزشک در ادامه یک مقدار کم از مواد بی حسی را در داخل گونه شما تزریق می کند تا گونه را از داخل بی حس نماید. مابقی زمان جراحی بدون درد و راحت خواهد بود. کل این عمل جراحی از داخل گونه انجام می شود و هیچ نیازی به ایجاد شکاف خارجی برای انجام آن وجود ندارد. با تقبل هزینه عمل چال خنده این عمل با ایجاد یک شکاف کوچک در داخل گونه شروع می شود و در ادامه به دقت یک بخش کوچک از عضله گونه به اندازه فقط چند میلیمتر برداشته می شود. در ادامه از یک نخ بخیه قابل جذب برای متصل کردن ناحیه داخلی پوست گونه و متصل کردن آن به بافت نرم عمیق تر آن استفاده می شود. در نهایت بخش داخل گونه با استفاده از یک یا دو بخیه قابل جذب بسته می شود که این بخیه ها به خودی خود در طول چند روز حل شده و جذب بدن می شوند. به دلیل انجام این عمل جراحی تحت بی حسی موضعی، شما می توانید بلافاصله پس از عمل به خانه باز گردید. در برخی موارد ممکن است بخیه‌ها که پوست را به بافت همبند متصل می‌کنند شل شده یا پاره شوند. ایجاد دوباره چال کار دشواری نیست و بسیاری از جراحان بدون دریافت هزینه عمل چال لپ مجدد، عمل را دوباره تکرار می‌کنند.

ریکاوری

شما ممکن است با مقداری ورم و کبودی برای چند روز پس از عمل جراحی چال خنده روبرو شوید. شما باید بتوانید پس از درمان فعالیت های عادی خود را از صبح روز انجام عمل جراحی مجدداً شروع کنید. در این زمان بهتر است شما چند ساعت پس از عمل جراحی از غذاهای نرم استفاده کنید. پس از عمل جراحی، دکتر در صورت نیاز می تواند برای شما داروهای مسکن تجویز می کند، هر چند اکثر بیماران فقط با مصرف داروی تیلنول این دوره را بدون درد می گذرانند. علاوه بر این لازم است شما برای چند روز از داروی آنتی بیوتیک نیز استفاده کنید.

پس از عمل جراحی چال خنده برای یک دوره زمانی مشخص چال گونه شما همیشه قابل رویت است، اما پس از گذشت این زمان چال گونه فقط در هنگام لبخند زدن قابل مشاهده خواهد بود. این دوره زمانی ممکن است از چند روز تا چند هفته پس از عمل جراحی  چال خنده ادامه داشته باشد.

خطرات

عمل جراحی ایجاد چال خنده یک روش درمانی بی خطر و ایمن است، اما مشابه همه انواع عمل های جراحی دارای سطح محدودی از خطرات است که اولین مورد آن خون ریزی می باشد. با اجتناب از مصرف داروهایی که قبلاً نام برده شد، ریسک مشاهده خون ریزی در زمان عمل جراحی یا پس از آن به مقدار زیاد کاهش پیدا می کند. ایجاد عفونت در محل درمان یکی از موارد فوق العاده نادر است و با مصرف داروهای آنتی بیوتیک پس از عمل جراحی، این خطر نیز حداقل می شود. علاوه بر این ممکن است عضلات صورت شما به خاطر آسیب وارد شده به عصب در طول درمان دچار ضعف و بی حسی شود، اما این مشکل نیز با احتما بسیار کم اتفاق می افتد و معمولاً در طول چند هفته به خودی خود درمان می شود. مشکل دیگر در هنگام انجام عمل جراحی چال خنده این است که شما از نتایج درمان راضی نباشید و برای مثال بعداً متوجه شوید دوست داشته اید چال خنده شما عمیق تر، سطحی یا در محل دیگر باشد. در نهایت، ممکن است نخ بخیه استفاده شده برای ایجاد چال گونه قبل از کامل شدن فرآیند بهبود دچار پارگی شود که در این صورت تکرار این عمل جراحی برای بیمار لازم است.

هزینه

هزینه جراحی چال گونه به برنامه درمانی شما درباره داشتن یک یا دو عدد چال خنده بستگی دارد. اگر شما به دنبال اطلاع از هزینه این روش درمانی هستید، به سادگی می توانید با مطب پزشک خود تماس گرفته و حتی قبل از برگذاری جلسه مشاوره از هزینه درمان مطلع شوید