عمل جراحی زیبایی پلک برای رفع افتادگی پلک و پف زیر چشم

چشم ها اولین عضوی هستند که در هنگام صحبت با افراد به آن توجه می شود. علت افتادگی پلک چشم ها به خاطر افزایش سن ، خستگی بوده و همچنین موجب  پف زیر چشم می شوند که این مشکلات می تواند بر ظاهر فرد تاثیر جدی داشته باشند. چربی بیش از حد، چین و چروک و افتادگی پلک می تواند از علت پف زیر چشم باشند و یک ظاهر خسته و پیر برای فرد به همراه داشته باشد.

در کلینیک دکتر مهدوی نیا به منظور جوانسازی و شادابی چهره، جراحی پلک در قسمت پلک بالا (رفع افتادگی پلک) و پلک پایین (رفع پف زیر چشم) توسط متخصصین انجام می شود. برای این منظور ابتدا در یک جلسه مشاوره پزشک با بیمار گفتگو می کند و وی را در جریان تمام جزئیات جراحی می گذارد و بیمار نیز انتظارات خود از نتایج عمل را بازگو می کند. سپس متخصصین ما در این مرکز با توجه به فرم چهره فرد و خواسته های وی،  طرحی را آماده کرده و در طی جراحی پیاده سازی می کنند. در این مرکز، می توانیم جراحی بلفاروپلاستی را روی پلک های بالا و پایین انجام دهیم. نتایج جراحی کاملا طبیعی بوده و نقش بسزایی در درشت کردن چشم دارد و اطرافیان به سختی متوجه انجام این جراحی می شوند.

کاربردها

عمل جراحی پلک با دلایل مختلف انجام می شود و متخصصان با تجربه می توانند تاثیرات شگرفی در بهبود ظاهر فرد جهت شاداب و جوان نشان دادن چشمان بیمار داشته باشند. دلایل اصلی استفاده از عمل جراحی افتادگی پلک (بلفاروپلاستی) به شرح زیر هستند:

  • افتادگی پلک: داشتن پوست اضافی بر روی پلک بالا می تواند باعث ایجاد پف در ناحیه بالای چشم و حالت چشم بادامی شود، این مسئله می تواند ظاهر خسته و ناراحت برای فرد ایجاد کند. در حالت های شدید، پف بالای چشم می تواند حتی دید فرد را نیز دچار مشکل نماید.
  • پف زیر چشم: با افزایش سن، اغلب پف در ناحیه زیر چشم ها ایجاد می شود. پف چشم معمولاً به خاطر کشیدگی بیش از حد لایه های پلک پایین ایجاد می شود و مشکلی است که امکان درمان پف زیر چشم به سادگی با استفاده از جراحی پلک چشم وجود دارد.
  • افتادگی پوست و چین و چروک زیر چشم: سست شدن پوست و بافت زیر چشم ها می تواند باعث ایجاد یک ظاهر مسن برای فرد شود و عمل جراحی زیبایی پلک می تواند برای هموار کردن این چین و چروک دور چشم و افتادگی ایجاد شده مفید باشد.
  • چشم های سنگین و پژمرده: پلک ها ممکن است حجم زیادی از چربی را به خود جذب کنند و به این ترتیب همیشه ظاهر خسته ای داشته باشند. به هر حال امکان خارج کردن این چربی با استفاده از عمل افتادگی پلک ها وجود دارد و به این ترتیب فرد ظاهر بهتر و شاداب تری پیدا می کندو باعث خوش فرم شدن و درشت شدن چشم در صورت می گردد.

بلفاروپلاستی  واقعاً می‌تواند ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشد و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را اصلاح کند و در نتیجه منجر به واضح‌تر شدن پلک‌های پایینی و عمل بزرگ کردن چشم و  جذاب‌تر شدن ظاهر کلی چشم‌ها شود.

روش جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ساده، ایمن، و موثر است و می تواند نتایج مناسب با عوارض جانبی بسیار نادر برای فرد به همراه داشته باشد. هنگامی که افراد از روش لیفت پلک براری رفع و درمان افتادگی پلک استفاده می کنند، به دنبال حفظ ظاهر و زیبایی خود هستند. افراد متقاضی به دنبال حفظ ظاهر طبیعی خود هستند و نمی خواهند ظاهری شبیه به سایر افراد برای آنها ایجاد شود. این تکنیک دقیقاً می تواند خواسته های بیماران را در این رابطه تامین کند.

روش

Screen shot 2013-07-10 at 9.39.45 PM

جراحی زیبایی پلک می تواند با استفاده از بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود. برای انجام عمل جراحی بر روی پلک بالا، شکاف های مورد نیاز در لایه های پلک بالا ایجاد می شود و به این ترتیب امکان برداشتن پوست و هر گونه چربی ایجاد شده از آن در صورت لزوم برای رفع افتادگی پلک وجود خواهد داشت.

هنگام عمل جراحی پلک پایین، چربی ایجاد شده در پلک های پایین (پف زیر چشم) را می توان خارج کرد و گاهی اوقات برای کاهش تیرگی زیر چشم در نتیجه از دست دادن چربی زیر پوستی از تزریق چربی در این ناحیه می توان، استفاده کرد. اگر بیمار مقدار چربی مورد نیاز در این ناحیه را نداشته باشد، امکان برداشتن چربی از سایر نقاط بدن یا استفاده از ژل های پر کننده برای این کار وجود دارد.

عمل پلک چشم دردناک نیست. اکثر بیماران می توانند با استفاده از داروهای مسکن موجود در داروخانه ها درد احتمالی خود را پس از درمان پف چشم مدیریت نمایند.

در کلینیک تخصصی دکتر مهدوی متخصصان با تجربه می توانند تمام فعالیت های مورد نیاز قبل از جراحی، در طول درمان و پس از آن را برای بیماران ارائه کنند و به این ترتیب شما می توانید اطمینان داشته باشید که روش درمانی یا ریکاوری (دوره بهبودی پس از عمل) مورد نیاز برای آن به درستی و دقت کامل برای دستیابی به نتایج دلخواه مورد انتظار انجام خواهد شد. در این حالت زمان مورد نیاز در اختیار بیماران قرار داده می شود، تا به تمام سوالات فرد در مورد نحوه جراحی و طول دوره ریکاوری به خوبی پاسخ داده شود.

بهبودی

معمولاً پس از جراحی مقداری کبودی و ورم زیر چشم بیمار مشاهده می شود که امکان کنترل آن از طریق کمپرس یخ وجود دارد. این کبودی و ورم ایجاد شده بطور تقریبی ۱ تا ۲ هفته ماندگاری دارد. در این حالت لازم است بیمار سر خود را بالا نگه دارد و به میزان کافی استراحت نماید تا به این ترتیب فرآیند بهبود تسریع گردد. بیماران معمولاً با گذشت ۱ تا ۲ هفته پس از عمل جراحی می توانند به محل کار خود مراجعه نمایند.

نتایج جراحی

924698_399901333527857_316935892_n

نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی پلک در طول چند هفته ظاهر می شود. عمل جراحی زیبایی پلک با درمان علت افتادگی پلک چشم و پف زیر چشم، می تواند فرآیند پیر شدن ظاهر چشم شما را متوقف کند، نتایج عمل جراحی پلک برای رفع افتادگی پلک معمولاً ماندگاری بسیار زیادی دارد. نتایج حاصل از جراحی پلک فوقانی و کشیدن پلک چشم می تواند برای چند سال یا حتی تمام عمر فرد ماندگاری داشته باشد، همچنین جراحی پلک پایین در موارد نادر نیاز به تکرار دارد. دنبال کردن توصیه های متخصصان این مرکز به همراه اجتناب از قرارگیری طولانی در معرض نور خورشید از عوامل مهم و تاثیرگذار در حفظ نتایج این روش درمانی می باشند.

آثار زخم ایجاد شده بر روی صورت هنگام استفاده از این روش درمانی در سطح حداقل است و این زخم ها در زمانی که چشم باز است، قابل مشاهده نیستند. در این حالت با توجه به نوع عمل جراحی زیبایی پلک استفاده شده برای بیمار، برش های ایجاد شده می تواند در لایه های داخلی پلک پایین پنهان شوند. این روش درمانی که در اصطلاح به آن جراحی از طریق ملتحمه نیز گفته می شود معمولاً برای اصلاح شرایط پلک پایین، درمان و رفع پف زیر چشم و درمان گودی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض جانبی

مشابه همه انواع عمل های جراحی زیبایی، عمل جراحی  زیبایی پلک نیز دارای خطرات مشخص می باشد. این خطرات شامل خونریزی، عفونت، ورم، اثرات ناشی از زخم و ایجاد لخته های خون است، اما این عوارض در حالت های نادر مشاهده می شوند. روش استفاده برای عمل جراحی زیبایی پلک در این مرکز از جدید ترین روش های درمانی است و به همین خاطر خطرات مربوط به عمل جراحی در سطح حداقل قرار دارد. علاوه بر این دکتر مهدوی نیا و تیم متخصص وی از پروتکل های متعدد طراحی شده برای پیشگیری از عوارض احتمالی این جراحی استفاده می کنند.

هزینه و قیمت

با وجودی که هزینه جراحی پلک با توجه به شرایط مختلف همچون نوع تکنیک استفاده شده متفاوت است، باید توجه کنید که هزینه جراحی زیبایی پلک بیشتر از سایر انواع جراحی های پلاستیک زیبایی صورت نیست. در مقایسه با انواع اصلی عمل جراحی پلاستیک پلک، بلفاروپلاستی را می توان با یک هزینه به نسبت ارزان تر بر روی افراد بیمار انجام داد.

علت جراحی پلک می تواند رفع پف چشم باشد، همچنین می توان با این روش افتادگی پلک چشم را نیز درمان کرد. جراحی بالا کشیدن پلک فوقانی و برداشتن پف زیر چشم به زیبایی و جوانسازی پلک ها کمک شایانی میکند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در این حوزه و نیز برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی یا آگاهی از قیمت و هزینه عمل جراحی پلک می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.