پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

با روش‌های جدید رفع تاتو با لیزر می‌توان با کم‌ترین عوارض جانبی، اقدام به از بین بردن و رفع خالکوبی افراد کرد، بدون اینکه جای تاتو باقی بماند. این روش پاک کردن خالکوبی بدین صورت می باشد که لیزرها با پرتو نور پر توان  رنگ‌های رنگدانه خالکوبی را تجزیه می‌کنند.

از بین بردن و رفع ایمن و موثر  با لیزر به پزشکی بستگی دارد که  بتواند  با ترکیب کردن تجربه، روش و تجهیزات، نتایج خوبی را عرضه کند. در کلینیک دکتر مهدوی، ما خالکوبی هایی با هر اندازه، شکل، رنگ و در هر محلی را پاک کرده‌ایم. ما برای بدست آوردن نتایج بهینه، از آخرین فن آوری لیزر استفاده می‌کنیم و در یک محیط خصوصی و محرمامه هر بیمار را به صورت مجزا درمان می‌کنیم.

tatremoval

روش

روش پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر با یک جلسه مشاوره رایگان شروع می‌شود. در جلسه مشاوره، یک تکنسین با تجربه و کارآزموده خالکوبی شما را بررسی می‌کند و روش‌های درمانی شما را توضیح می‌دهند.عوامل زیادی در پاک سازی خالکوبی با لیزر تاثیرگذار هستند، از جمله نوع جوهر مورد استفاده، عمق، عمر خالکوبی، نوع و اندازه پوستی که خالکوبی روی آن انجام شده است.

روش پاک سازی خالکوبی با لیزر برای هر بیمار تفاوت دارد و به سن، اندازه و نوع خالکوبی (آماتور یا حرفه‌ای) بستگی دارد. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی گسترش پیدا کرده نیز بر روش رفع تاتو تاثیرگذار است. به طور کلی، در طول یک جلسه پاک کردن تتو با لیزرهای جدید اقدامات زیر صورت می‌گیرد:

  1. بیمار محافظ چشم بر روی چشم‌های خود قرار می‌دهد.
  2. برای تعیین بیشترین انرژی موثر برای انجام این روش، واکنش پوست به لیزر مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

این روش پاک کردن تاتو شامل قرار دادن یک هندپیس در مجاورت سطح پوست و فعال کردن نور لیزر است.  برطبق توصیف بسیاری از بیماران، هر پالس نور لیزر شبیه ترشح چربی یا اصابت کردن یک باند لاستیکی به پوست است.

خالکوبی های کوچک‌تر به پالس‌های کمتری نیاز دارند، اما خالکوبی های بزرگتر به پالس‌های بیشتری نیاز دارند. در هر دو صورت، خالکوبی ها نیازمند چندین روش درمانی و چندین جلسه درمانی هستند. پس از هر جلسه درمانی، خالکوبی کم رنگ ترمی شود.

بیماران به هیچ داروی بیهوشی نیاز ندارند. با این حال، بسته به محل خالکوبی و توانایی بیمار در تحمل درد، پزشک نوعی داروی بیحسی (مثل کرم بیحسی موضعی یا تزریقات بیحسی موضعی) را مورد استفاده قرار می‌دهد.

مدت زمان اندکی پس از درمان، یک کمپرس یخ برای تسکین درد بر روی ناحیه درمان شده قرار داده می‌شود. سپس از بیمار خواسته می‌شود تا یک کرم یا پماد که حاوی آنتی بیوتیک موضعی است را مورد استفاده قرار دهد. در هنگام قرار گرفتن در معرض نور، باید  بر روی ناحیه درمان شده از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

طریقه و نحوه پاک سازی

clinical-research-web

ما برای پاک سازی تاتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می‌کنیم که بهترین و جدیدترین فن آوری لیزر برای پاک سازی خالکوبی است. جوهر خالکوبی و پیگمنتیشن انرژی پرتوان و پالس کوتاه را جذب می‌کنند. پالس‌های لیزری به قدری سریع تابانده می‌شوند که در داخل خوشه‌های رنگدانه یک اثر فوتو آکوستیک ایجاد می‌کند. این اثر باعث تجزیه شدن جوهر به ذرات کوچکتر می‌شود و از اینرو توسط سیستم پالایش طبیعی بدن محو می‌شود.

این کلینیک مجهز به لیزر کیوسوئیچ است، که با استفاده از آن می‌توان به خوبی جوهرهای خالکوبی آبی، سبز و تیره مخصوصا مشکی (که رنگ بیش از نیمی از کل خالکوبی ها را در برمی گیرد) را پاک کرد. برای کسب نتایج بهینه (پاک کردن تاتو بطور کامل بدون باقیماندن جای آن)، بیماران به چندین جلسه لیزردرمانی نیاز دارند.

دقت لیزرهای ما به اندازه ای است که می‌توانیم با آن حتی یک نام یا بخشی از یک خالکوبی بزرگ‌تر را پاک کنیم. می‌توانیم بخش‌هایی از خالکوبی شما را حذف کنیم تا ظاهر بهتری پیدا کنند و یا رنگ تاتوی شما را کم رنگ و روشن تر کنیم تا بتوانید خالکوبی جدیدی روی آن انجام دهید.

تعداد جلسات

تمامی خالکوبی ها لایه‌های از جوهر دارند که روی یکدیگر داخل پوست انباشته شده‌اند. تراکم بالای ذرات رنگدانه را نمی‌توان در طول یک جلسه تجزیه کرد. در کلینیک دکتر مهدوی، ما با لیزر اقدام به رفع و پاک کردن تاتو بدن می کنیم و در هر جلسه تا حد امکان جوهر خالکوبی را تجزیه می‌کنیم.

تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی به سه عامل بستگی دارد:

  1. عمر خالکوبی
  2. محل خالکوبی (لب، چشم، ابرو و...)
  3. رنگ و غلظت  جوهر

به طور میانگین، برای پاک کردن و از بین بردن تاتو ۴ تا ۶ جلسه درمانی نیاز می باشد. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و یک برنامه زمانی تعیین کنید. در طول جلسه مشاوره، یک متخصص کوضعیت شما را بررسی می‌کند و روش پاک کردن تاتو با لیزر را توضیح می‌دهد.

این روش برداشتن تاتو درد چندانی ندارد. تقریبا هر بیماری که ما درمان می‌کنیم احساسی که در حین انجام این روش تجربه می‌کند را با احساسی که در هنگام خالکوبی کردن تجربه کرده است، یا حتی کمتر از آن، مقایسه می‌کند. تفاوت عمده این دو این است که پاک کردن خالکوبی با لیزر سریع‌تر انجام می‌گیرد. بیماران دردی را که احساس می‌کنند با خوردن یک لاستیک به پوست مقایسه می‌کنند. پاک کرد تاتوهایی که با جوهر مشکی انجام گرفته درد کمتری را به همراه دارد.

عوارض

اغلب بیماران پس از لیزردرمانی کمی قرمزی ورم و کبودی جزئی پوست را تجربه می‌کنند. این عوارض جانبی موقتی هستند و پوست به صورت کامل بهبود پیدا می‌کند. ما دستورالعمل‌های مراقبتی پس از درمان را برای بیماران خود عرضه می‌کنیم تا به آن‌ها کمک کنیم که بهبودی پوست خود را پس از درمان مدیریت کنند.

پاک کردن خالکوبی با لیزرهای کیو سوئیچ برای رفع خالکوبی و رنگدانه های نامطلوب بسیار مطمئن است. مطالعات بالینی متعددی کارایی از بین بردن خالکوبی با لیزر را به اثبات رسانده‌اند.

هزینه و قیمت

هزینه و قیمت هر جلسه برداشتن و از بین بردن خالکوبی به اندازه خالکوبی ای که قرار است پاک شود، بستگی دارد.

برداشتن و محو کردن تاتو اگر به روش صحیح و توسط یک متخصص صورت بگیرد نتایج بهینه ای را خواهد داشت اگر نحوه پاک کردن تاتو صحیح باشد ، فرد حتی می تواند مجددا آن ناحیه را خالکوبی کند. با توجه به رنگ، اندازه و محل تاتو پزشک تعداد جلسات درمانی را مشخص می کند. روش پا کردن تاتو با لیزر عوارض و خطری را به همراه نخواهد داشت و دردی که در زمان لیزر درمانی تاتو حس می شود، بیشتر از دردی که بیمار هنگام خالکوبی کردن، تجریه کرده است نمی باشد.