لاغری موضعی شکم و پهلو با لیپوماتیک،لیپوساکشن و لیزر لیپولیز

Weight loss

لاغری شکم و پهلو یکی از عمل‌های (متناسب ساختن اندام یا بادی کانتورینگ) است یا همان لیپوساکشن شکم و پهلو که هدف اصلی انجام آن از بین بردن پوست اضافه نزدیک شکم و ترمیم عضله‌های ضعیف شده شکم به شمار می‌رود. این عمل به عنوان یکی از روش های لاغری موضعی مختص فرد خاصی نیست و هر شخصی که دغدغه کاهش وزن دارد یا از شل شدن و افتادگی پوست و یا به وجود آمدن برآمدگی‌های ناخوشایند در بخش میانی تا پایین شکم خود ناخشنود است  و همچنین کسانیکه بدنبال کوچک کردن شکم بعد از سزارین هستند ، می‌تواند از این عمل بهره بگیرد اما قیمت لیپوساکشن چقدر است؟ همیشگی است؟

ما در کلینیک دکتر مهدوی‌نیا برای انجام روشهای لاغری موضعی شکم ، پهلو ، لاغری بازو  و لاغری با لیزر لیپولیز را در مواردی را توصیه می‌کنیم که پوست به دلیل کاهش وزن، بارداری یا عامل‌های دیگر به نحو قابل ملاحظه و جبران ناپذیری کشیده شده است. ما طی انجام عمل لاغری با لیزر لیپولیز پوست شل و آویزان را برمی‌داریم و عضله‌های شکم را سفت می‌کنیم تا مراجعه کننده از شکمی صاف‌ تر و اندامی متناسب‌ تر برخوردار گردد.

در کلینیک دکتر مهدوی نیا از جدیدترین روش های لاغری موضعی برای شکم و پهلو و کوچک کردن شکم بعد از زایمان استفاده می شود. لیپوماتیک ، با کمترین عوارض و درد و سریعترین زمان ممکن ،چربی های ناحیه شکم و پهلو را از بین میبرد.

اگر لاغری شکم و پهلو در کلینیک دکتر مهدوی‌ نیا انجام شود، می‌توانید مطمئن باشید که به نتایج دلخواه خود دست خواهید یافت و از بهبود چشمگیر اندام خود لذت خواهید برد. چنانچه وزن بیمار افزایش قابل ملاحظه‌ای نیابد، نتایج حاصل از لاغر کردن شکم و دیگر اعضا می‌تواند سال‌ها دوام داشته باشد. اگرچه معمولاً مقدار بسیار کمی چربی در طول انجام جراحی شکم و پهلو از بدن خارج می‌شود، اما هدف عمل لیپو ساکشن کاهش وزن و لاغری سریع نیست. جراحان کلینیک ما بر روی بیمارانی که دچار افتادگی پوست هستند یا توده های بزرگ چربی نزدیک قسمت تحتانی شکم‌شان وجود دارد عملی ترکیبی شامل لاغری موضعی شکم و پهلو توسط جراحی زیبایی شکم و عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهند.که در ادامه به بحث هزینه لیپوساکشن هم می پردازیم.

عامل‌های گوناگونی بر بزرگی، شکل و ظاهر شکم تأثیر می‌گذارند که از آن جمله می‌توان به روند طبیعی پا به سن گذاشتن، بارداری و ویژگی‌های ارثی و ژنتیکی  و رژیم لاغری سریع در یک هفته اشاره کرد. خبر خوش برای آن دسته از بیمارانی که با تعدیل رژیم غذایی و ورزش لاغری نتوانسته‌اند عضلات قسمت میانی را تقویت کنند و به تناسب اندام دست یابند این است که پس از کوچک کردن شکم می‌توانند به بهبود چشمگیری در زیبایی خود دست یابند. متخصصان کلینیک دکتر مهدوی‌نیا با بهره‌گیری از تجربه خود در زمینه لاغری شکم و پهلو اندامی متناسب را برای بیمار به ارمغان می‌آورند.

پیش گرفتن سبک زندگی سالم، از جمله رعایت رژیم لاغری برای شکم و پهلو مناسب و ورزش کردن و لاغری با داروهای گیاهی همواره باید به منزله نخستین اقدام پیش از مداخله جراحی در نظر گرفته شود. بااین حال مواردی وجود دارد که هر چقدر بیمار ورزش هوازی، حرکت دراز و نشست و کرانچ انجام دهد، باز هم برای آب کردن شکم مفید نیست و پوست افتاده سفت نمی‌شود. به جرآت می‌ توان گفت که لیپوماتیک همواره استاندارد زرین پیکر تراشی و متناسب ساختن شکم محسوب شده است.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از است. این روش به ویژه برای تناسب اندام بعد از زایمان و  بانوانی مفید است که پس از چند قلوزایی پوست و  شکم‌شان بیش از آن کشیده شده است که بتوان امیدوار بود طی فرایندی طبیعی آب کردن شکم به حالت عادی برگردد.

آیا تا به حال تلاش کرده‌اید با روش های لاغری موضعی تا از دست چربی‌ های اضافه‌ای خلاص شوید که انگار خیال آب شدن ندارند و به هیچ طریقی از بین نمی‌ روند؟ آیا دائماً نگران وجود این چربی‌های سرسخت و بد شکل شدن اندامتان هستید و رسیدن به اندامی مطلوب را رویایی دور از دسترس می‌پندارید؟ مژده ما به شما این است که پاسخ تمام این مشکلات را می‌توانید با روی آوردن به لاغری لیپوماتیک بیابید. با لاغری لیپوماتیک میتوانید به درمان چاقی شکم خود خاتمه دهید.

آمادگی پیش از لیپوماتیک

آزمایش‌های لازم را ۱۰ روز پیش از لیپوماتیک انجام دهید.

مصرف داروهایی مانند مسکن‌های غیراستروئیدی (ایبوپروفن، مفنامیک اسید، دیکلوفناک، ناپروکسین، ژلوفن، سلکوکسیب و اقلام مشابه)، آسپرین و همچنین نوشیدنی‌های الکلی را ۱۰ روز پیش از لیپوماتیک(لیپوساکشن شکم بدون درد) متوقف سازید.

مدت زمان استفاده دائم از گن لیپوماتیک پس از جراحی

برای موارد لاغری موضعی شکم و پهلو بهتر است ۴ تا ۵ روز پس از عمل از شکم‌بند استفاده شود و بیمار پس از بسته شدن سوراخ‌ها باید به مدت یک ماه و نیم گن مخصوص لیپوماتیک لاغری را به تن کند.

مراقبت پس از لیپوماتیک

هر دو ساعت یک لیوان آب بنوشید.

محل برش‌های جراحی را ماساژ دهید تا محلول بی‌حسی خارج شود، بهتر است شب اول پس از عمل هر سه ساعت یک بار و در روزهای بعد سه مرتبه در روز ناحیه تحت درمان را ماساژ دهید.

به مدت ۳ تا ۴ روز پس از عمل لیپوماتیک هر روز به پزشک مراجعه کنید.

به مدت یک ماه از خوردن غذاهای شور و چرب پرهیز کنید.

به هیچ عنوان پس از جراحی از کمپرس گرم و یا سرد استفاده نکنید.

تا یک هفته پس از جراحی از مصرف داروهای پیش گفته خودداری نمایید.

نوع تغذیه بعد از لیپوماتیک  برای جلوگیری از بازگشت مجدد چربی‌ها بسیار لازم است . شما باید سعی کنید میزان تری‌گلیسریدها، لیپوپروتئین‌های سبک (LDL) و لیپوپروتتئین‌های بسیار سبک (VLDL) را کاهش دهید. همزمان باید تلاش کنید تا سطح متابولیزم در بدن خود را نیز بالا ببرید، میزان لیپوپروتئین‌های سنگین (HDL) و میزان سوخت و ساز چربی‌ها را افزایش دهید، سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید و از ضعف و خستگی شدید بدن جلوگیری کنید.

کاهش درد و کبودی

درد و کبودی معمولاً ظرف ۲ هفته برطرف می‌شود، با این حال می‌توان با مصرف مسکن‌ هایی مانند استامینوفن در هفته نخست یا ژلوفن در هفته دوم تا حدی از شدت درد کاست.

کاهش ورم

ورم معمولاً ظرف ۶ تا ۸ هفته فروکش می‌کند و نتیجه نهایی را می‌توان ۶ هفته پس از جراحی مشاهده نمود.

زمان مناسب استحمام، رفتن به سونا و استخر

بیمار می‌تواند دو روز پس از لیپوماتیک دوش آب گرم بگیرد و حمامی کوتاه و ساده داشته باشد.

زمان مناسب رفتن به سونا و استخر به ترتیب یک ماه و دو هفته پس از لیپوماتیک تعیین شده است.

زمان مناسب شروع مجدد رانندگی و مسافرت

بیمار می‌تواند پس از تسکین درد (معمولاً ۳ تا ۵ روز) رانندگی کند و دو هفته پس از عمل نیز به سفر برود.

آیا اختلال قاعدگی پس از عمل طبیعی است؟

برخی بیماران به دلیل تروما و عوارض لیپوماتیک با اختلال قاعدگی مواجه می‌شوند که کاملاً طبیعی است و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

امکان بازگشت چاقی

از آنجایی که بیش از ۸۰ درصد چربی تخلیه می‌شود، با قبول قیمت لیپوماتیک امکان بازگشت چاقی بسیار پایین است، اما اگر بیمار پرخوری کند یا دچار اختلال در سوخت و ساز بدن بشود، احتمال دارد بخش دیگری از بدن بزرگ شود.

میزان چربی قابل تخلیه در یک جلسه

در حدود ۵ تا ۶ لیتر چربی را می‌توان در یک جلسه از بدن خارج نمود.

حداقل زمان بین جلسه‌های لیپوماتیک

چنانچه بیمار مشکل کم‌خونی نداشته باشد می‌تواند پس از گذشت یک هفته از جلسه اول به پزشک مراجعه کند، در غیر این صورت باید بین دو جلسه دست‌کم یک ماه فاصله باشد.

هزینه لیپوماتیک با توجه به ناحیه تحت درمان و برای هر فرد متفاوت می باشد .

لیپوساکشن

مفهوم عمل لیپوساکشن بسیار ساده است. لیپوساکشن یک تکنیک جراحی است که به وسیله تخلیه رسوبات چربی اضافی بین پوست و عضله تناسب اندام را بهبود می‌بخشد.  معمولاً این روش لیپوماتیک شکم ( کوچک کردن شکم )، کوچک کردن باسن ، سینه ، داخل و اطراف زانوها، پهلوها ، خط گردن و ناحیه‌ی زیر چانه ، رفع غبغب ، ران‌ها (قسمت بیرونی و داخلی ران)،بازوها استفاده می گردد .

لیپوساکشن واتر بادی جت گونه جدیدی از لیپوساکشن با تهاجم حداقل است که در آن برای حذف چربی‌های اضافی  از نیروی آب استفاده می‌شود. زمانی که کاری از رژیم غذایی ، مراجعه به متخصص تغذیه و ورزش برنیاید، لیپوساکشن با آب نتیجه‌ای ایده‌آل را با کبودی و ورم کمتر و دوران بهبود کوتاه‌تر از عمل‌های قدیمی لیپوساکشن به دست می‌دهد. در لاغری با بادی جت سلول‌های چربی برای همیشه از ناحیه‌های درمان شده بیرون رانده می‌شود تا بیمار از داشتن اندامی متناسب لذت ببرد.

تامسنت لیپوساکشن (لیپوساکشن با تکنیک متورم)

منظور از تامسنت لیپوساکشن (لیپوساکشن با تکنیک متورم) گونه‌ای لیپوساکشن است که در آن محلول بی‌حسی موضعی متورم کننده به کار برده می‌شود. تکنیک انجام لیپوساکشن با محلول بی‌حسی موضعی متورم کننده عاری از مهم‌ترین خطرهای مربوط به گونه‌های قدیمی‌تر جراحی لیپوساکشن است.

لباس (گن) فشرده‌سازی کشی

گن‌های فشرده‌سازی کشی (شکم‌بندهای مخصوص) به منظور کاهش خونریزی آنی پس از عمل و کاهش تورم   در عمل لاغری موضعی شکم در زمان التیام یافتن بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در لیپوساکشن با تکنیک متورم خطر خونریزی وجود ندارد. اکثر جراحان از بیماران می‌خواهند تا مدت معینی پس از لیپوساکشن گن فشرده‌سازی کشی ببندند.

هزینه لیپوساکشن

قیمت لیپوساکشن معمولاً به تعداد ناحیه‌های تحت درمان بستگی دارد. مانند تمامی عمل‌های زیبایی دیگر، عمل لیپوساکشن نیز توسط بیمه پوشش داده نمی شود.  اگر تنها یک ناحیه از بدن با لیپوساکشن درمان شود، طبعاً هزینه عمل لیپوساکشن کمتر از زمانی خواهد بود که چند ناحیه مورد درمان قرار گیرد.

لیزر لیپولیز

مدت زمان درمان

زمان کلی لیزر لیپولیز به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد و معمولاً بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه به طول می‌انجامد، البته به این مدت باید زمانی در حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه را نیز افزود که صرف کار گذاشتن پدال‌ها، به آرامش رسیدن و احساس راحتی بیمار و انجام اقدامات ضروری می‌شود.

مراقبت پس از لیزر لیپولیز

بیمار باید در طول ۱۲ ساعت پس از هر جلسه درمانی لیپولیزر دست‌کم ۲۰ تا ۴۰ دقیقه نرمش‌های قلبی ـ عروقی انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که چربی به تازگی آزاد شده به سرجای اول خود در بدن بازنمی‌گردد.

بررسی ایمن و دردناک بودن لیزر لیپولیز و ناحیه‌های درمان‌پذیر با این روش

این عمل ایمن، سریع، بدون درد، احتیاط‌ آمیز و راحت است. بیمار در طول درمان کوچکترین احساس ناراحت کننده‌ای ندارد و تنها گرمای ملایمی حس می‌کند. بنابراین عوارض لیپولیز ناچیز است.

اکثر قسمت‌های بدن تا استخوان فک را، به جز سینه‌های بانوان، می‌توان با روش لاغری با لیزر لیپولیز درمان کرد مانند لیزر لیپولیز شکم. لیزر لیپولیز بیشترین کاربرد را بر روی شکم، لگن، چانه، باسن، لاغر کردن بازو ، کمر و بالاتنه و قسمت بیرونی ران دارد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

لیزر لیپولیز برای زنان و مردان، در هر سایز، سن و سطح تناسبی که باشند، به یک اندازه مناسب است.

اگرچه موارد استعمال انگشت شماری وجود دارد، اما در مجموع این روش برای تمام افراد سالم بالای ۱۸ سال مناسب است.